Reklamı Geç
Advert
Advert
Advert

GENÇ KIZILAY İŞ BAŞINDA

Genç Kızılay Sakarya yönetim kurulu ve üyeleri kuruluşlarının birinci yıl dönümünde istişare toplantısında bir araya geldi.

GENÇ KIZILAY İŞ BAŞINDA
GENÇ KIZILAY İŞ BAŞINDA admin
Bu içerik 310 kez okundu.

İlk olarak geride kalan bir yılın değerlendirmesi yapılan programda ardından gelecek dönemlerde hayata geçirilmek istenen programlar masaya yatırıldı. Programda konuşan Genç Kızılay Sakarya Başkanı Muhsin Arap Kızılay'ın misyon ve vizyonundan bahsederek geride kalan bir yılda yapılan faaliyetleri sıraladı, "Bir yıl içerisinde 34 yönetim kurulu toplantısı, 25 stant çalışması, 7 koli dağıtımı ile 25 aileye ulaşılması, aile ziyaretleri, şehit aileleri ziyaretleri, makam ziyaretleri, 12 çocuk etkinliği, kandillerde, Cuma çıkışlarında, şehit cenazelerinde, okullarda ve stantlarda lokum dağıtımı gerçekleştirdik."


HEDEF PROJE
Başkan Arap konuşmasının devamında Bu yıl 17 Ağustos depremi anma etkinliğinin Sakarya da gerçekleşmesini istediklerini ifade ederek, "Projemiz Kızılay Genel merkezinin 17 Ağustos depremini anma etkinliklerinin bu yıl Sakarya da düzenlenmesini sağlamak, organizasyonu, halkın afetlere karşı daha bilinçli olmasını sağlayacak eğitimleri ayarlamak. Hatırladığımız gibi bu etkinlik geçen sene Gölcük'te Başbakanımız Binali Yıldırımın katılı ile gerçekleşmiş ve herkesin istifade ettiği bir program olmuştu. İnşallah bu yılda Sakarya da gerçekleşmesini istiyoruz" ifadelerini kullandı. 


GENÇLİK
Arap, yakın zaman etkinliklerinin ise daha çok ihtiyaç sahibi ailelere yardım eli uzatmak ve bütün ilçelerde ana okulları ya da SGM'lerde çocuklarla etkinlik yapmak olduğunu söyledi. Arap son olarak gençliğin önemine değinerek, "Bilinçli gençlik güçlü Türkiye'nin olmazsa olmazdır. Genç Kızılaycılar olarak bu devletin, milletin, vatanın, bayrağın uğrunda bir olan Birliği savunan ve herkese iyilik eli uzatan bir gençlik olma hedefinde ilerleyeceğiz. Güçlü Türkiye güçlü Kızılay" dedi.

Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
BAL Ligi 11. Grup
BAL Ligi 11. Grup
Bizleri Takip Edebilirsiniz
Bizleri Takip Edebilirsiniz