Reklamı Geç
Advert
Advert
Advert

Sakarya İHH’dan Kış yardımı Çağrısı

Sakarya İHH Başkanı Sebahattin Aydın soğuk kış günlerinde özellikle Suriye Doğu Hama, Doğu Guta, İdlib ve dünyanın bir çok mazlum coğrafyasında evsiz ve ihtiyaç sahipleri için acil çağrıda bulundu.

Sakarya İHH’dan Kış yardımı Çağrısı
Sakarya İHH’dan Kış yardımı Çağrısı admin
Bu içerik 159 kez okundu.

Sakarya İHH Başkanı Sebahattin Aydın; Kış ayları en çok çocuklar için zor geçiyor. Her yıl binlerce insan evlerini savaşlar sebebiyle terk etmek zorunda kalıyor. Binlerce göçmen çıktıkları yolculukta hayatlarını kaybediyor. Geri kalanlar kışın dondurucu soğuğuyla yüzleşiyor. Kış, mülteci kamplarında soğuk, hastalık ve ölüm anlamı taşıyor. Milyonlarca ihtiyaç sahibinin elbise, bot, battaniye ve gıdaya ihtiyacı var. Hayırsever Sakarya halkının desteğini her zaman olduğu gibi ihtiyaç sahiplerine ulaştırabiliriz dedi.

Aydın; Kış kampanyamıza Neden “İnsanlığını gör” dedik önce onu açıklayalım isterseniz.  Milyonlarca Suriyeli yıllardır mülteci kamplarında yaşam mücadelesi veriyor. Yemen’de çatışmalar içinde kalan binlerce çocuk gıda ve sağlık ürünlerine ulaşamıyor. Arakan'da ölümden kaçan milyonlarca mülteci Bangladeş'teki kamplarda hayatta kalmaya çalışıyor. Gazze’de ambargo ve abluka altındaki insanlar dünyanın en büyük açık hava hapishanesinde yaşıyor.

Dünyanın dört bir yanında yoksulluk, savaş ve doğal afetler sebebiyle milyonlarca insan kış aylarını zorlu şartlar altında geçiriyor. Soğuğun yanı sıra çocuk ve yetişkinler hastalıklar ile mücadele etmeye çalışıyor. Sığınacak sıcak bir yuvadan mahrum mülteciler için şartlar daha da zorlaşırken soğuktan dolayı ölümler meydana geliyor. Kış en çok küçücük bedenleri ile yaşama tutunmaya çalışan çocukları zorluyor. Onların geceleri daha sıcak bir yuvada sağlıklı bir şekilde uyumaları için eksiklerini tamamlamaya gayret gösteriyoruz.

Tüm bunlardan dolayı İnsanlığı Gör diyoruz ve hayırsever Sakaryalıların yardımlarını Yeni Camiideki İHH merkezimize ya da Orhan Camii avlusundaki İHH Bağış Kabul Merkezimize bekliyoruz. Dileyenler banka yoluyla kış yardımı açıklaması yaparak bağışlarını gönül rahatlığıyla yapabilirler şeklinde konuştu. 

Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
BAL Ligi 11. Grup
BAL Ligi 11. Grup
Bizleri Takip Edebilirsiniz
Bizleri Takip Edebilirsiniz